REKLAMI S-E-M
Tady-hlasujte pro fotky měsíce Únor
cenny a diplomky za různé soutěže:
Tady,-diplomek za bleskovku
Tady,-cenny za "kdo vyhraje ČSS"
a Tady-cenny za vánoční sonb
Soutěže:
Tady-probíhá 3.kolo=finále VGS
Tady-přihláška do SONCelebrita
Tady-slovní fotbal(zapoj se)
Tady-bleskovka speciál na téma "ŠKOLA"
Hlásky:sloh-Kotě,Pejsek,Márty,Micka a Lucka

14. listopadu 2009 v 15:04 | Lucka |  JÁ-slohovky-příběhy
Učitel češtiny nám zadal vymyslet příběh a k tomu komix.
Komix vám sem nedám ale příhěh jo.
Je to jednom kotěti které se ztratilo ale všechno to dobře dopadne.Tento příběh sem si vymyslela.
-------------------------------------------------------------------------

Bylo jednou jedno malé koťátko ,které bydlelo u dobrých lidí.Mělo hodnou kamarádku Lucku,a tak každý den odpoledne sedávalo koťátko před domem aby mohlo vyhlížet Lucku až dojede domů autobusem. Ale jednoho dne Lucka nedojela, protože dojela později , ale koťátko to nevědělo. Tak čekalo a čekalo. Až ten autobus dojel ,vyšly s něj děti, ale Lucka tam nebyla.Uvidělo děti tak tedy za nimi šlo.Ale koťátko se najednou ztratilo.Uvidělo pejska ,nevědělo ,že psi jsou na kočky zlí ,tak šlo k němu a zeptalo se ho:"Já sem se ztratila.Nemohl bys mi pomoct?" Pes na to:"Můžu, ale moc se tady nevyznám, bydlím v této vesničce teprve dva dny." Koťátko odpovědělo smutně:"Aha. Tak to je škoda. Teď už se nikdy nedostanu domů." Pes na to:
"Nebuď smutná. Určitě tvůj domov najdeme. Co o svém domově víš? Jakou má barvu a je veliký?" "Je větší, má bílou barvu a číslo domu je 9."zamňouklo s pláčem kotě. Tak pojď, třeba ve vsi potkáme psa,kočku nebo nějakého ptáčka, který nám pomůže tvůj domov najít.
Šli úzkou uličkou a v dálce zahlédly bílou kočku. Pes zakřičel:"Hej počkej,já nejsem zlý.Potřebujeme od tebe pomoc." Bílá kočka se lekla a vyskočila pro jistotu na strom. "Co chceš?" Pes:"Tady koťátko se ztratilo a hledá svůj domov." Kočka:"Tak to jste na správné adrese. Tuto vesničku znám už dobře. Jaký ten dům je?" Koťátko rychle vyhrklo:"Je vetší,bílý a číslo domu je 9." "Aha"odpověděla bílá kočka a přemýšlela:"Tak to musíte rovně, do leva a k obchodu."Děkujeme kočičko a jak se vlastně jmenuješ?"řeklo z nadšením kotě. "Jmenuji se Micka. Kdybyste ještě někdy něco potřebovali, najdete mě tady,v tomto domě bydlí moji páníčci ,kteří jsou na mě strašně hodní. Rozloučili se a šli.
"Aha takže rovně a do leva a uvidíme obchod"brumlal si pejsek."Hele támhle je obchod!"zajásala z nadšením kočička."A jak to víš?" udivil se pes. "No protože je tam napsáno JEDNOTA "
Když jde Zuzka do obchodu tak na ni maminka zakřičí a nezapomeň v Jednotě koupit Máslo a rohlíky.
Aha tak to jo jdem tam.Došli tam a dívali se po větším bílém dome číslo 9.Ale nikde nebyl.koťátko zase s pláčem"Už nikdy nenajdu svůj domov".Ptáček na stromě to všechno uslyšel a sletěl dolů.
"Dobrý den já sem Marty sem vlaštovka obecná"představil se.Slyšel sem že potřebujete pomoct.
Ano,ano potřebujeme najít můj domov.Takže ty hledáš dům ve kteréms bydlela?Ano.
To jsi na správné adrese já to tu znám velmi dobře,Jaký to dům to přesně hledáš?
Je Velký bílí a číslo domu je 9.Aha tak to nevím přesně že ano, ale víte co já poletím a vy za mnou budete utíkat a já se budu dívat po velkém bílém domě číslo 9."A jak víš kam letět"?zeptalo se kotě.
Domy s tak nízkým číslem bývají většinou uprostřed vesnice,takže poletíme směrem vpřed .
Marty vyletěl a kotě s pejskem běželi za ním.Marty doletěl k zastávce chvíli si odpočinout a poradit se.Ale já to tu tady znám to je přece zastávka ze které vystupuje Zuzka.Já bydlím v domě u zastávky víte."Aha tak to tu někde bude tvůj domov"řekl pejsek.Jo to jo."Pojďme tímto směrem"přikázala.
Po chvíli se zastavili."Hele vidíte to je vetší bílí dům a má číslo 9. To je můj domov ve kterém bydlím"
vykřikla radostně.Pejsek smutně řekl"aha tak to se asi už neuvidíme".Ale uvidíme můžeš chodit k nám na návštěvu nebo já tě taky někdy navštívím teď už znám cestu.To je super!"A mě byste vzít do party nemohli když já sem tak sám"řekl smutně Márty.Jo jasně to víš že mohli.A víte co veznem do party i Micku jestli bude chtít.Tak jo dobře já se za ním zítra zastavím"řekl pejsek.Pejsku a jak se vlastně jmenuješ?Já sem Denny jsem dvouměsíční ovčák.Aha tak ahoj Denny a Márty zítra se uvidíme.
Rozloučili se a šli Márty odletěl a Denny běžel k domu kde bydlel.Když Denny s Mártym byly v nedohlednu.U zastávky zastavil autobus a s něho vyšla Lucku.Ahoj koťátko moje malé jak ses dneska měla?Kotě dlouze zamňouklo .Kdyby jen Lucka slyšela co kotě říká….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama